Skip to main content

ProQuest insanın öğrenme macerasında teşvik ve ilham kaynağı olmak için çalışıyor - her seferinde bir arama, bir keşif ve bir kütüphane.

ProQuest dünya çapıdanki araştırmacı ve kütüphanecileri güçlendirme amacını taşıyor. Yenilikçi bilgi içerik ve teknolojileri öğrencilerin, bilimadamlarının, ve onlara hizmet sunan kütüphanecilerin üretkenliğini arttırıyor. İçerik sağlayıcılarla yaptığı ortaklıklar sayesinde, ProQuest, ister tarihi bir arşiv, ister günüzümün bilimsel bir keşifi olsun; zengin, kapsamlı ve çeşitli bilgiyi şimdi ve gelecek nesiller için dijital olarak saklıyor ve sunuyor. Keşfedilebilirliğini, paylaşılabilirliğini ve yönetimini geliştirmek için bu bilgiyi dijital teknolojileriyle donatıyor. ProQuest, akademik, kurumsal, devlete ait, okul ve halk kütüphaneleri için olduğu kadar, profesyonel araştırmacılar için de, bilgi koleksiyonlarının stratejik alım, yönetim ve keşfini mümkün kılıyor.

Yenilikler

Bize hikayenizi anlatın...

ProQuest insanların kendi dünyalarını küçük ya da büyük şekillerde değiştirmesine fırsat veriyor. Peki sizin kütüphaneniz hangi sıra dışı hikayeye ilham verdi? Bize anlatın; hikayenizi dünya çapındaki ProQuest müşterileriyle paylaşmaktan mutluluk duyacağız! 

OASIS’teki Yenilikler Nedir?

Ücretsiz ve bol seçenekli OASIS, yıllar içinde dünyanın dört bir yanındaki kütüphanelerde izini bıraktı. Ancak hala iyileştirmeler yapmayı sürdürüyoruz.

Basılı ve elektronik kitapların aranması, seçilmesi ve sipariş verilmesine yarayan, web-tabanlı, birinci sınıf sistem, kapsamını ve kaynaklarını genişleterek kütüphanecilerin işini kolaylaştırıyor. İyileştirmeler arasında şunlar bulunuyor:

Düzenlenmiş iş akışları
Daha bol seçenek
Arttırılmış verim
  • Düzenlenmiş iş akışları
  • Daha bol seçenek
  • Arttırılmış verim
Yakında daha fazlası eklenecek...

Devamını burada okuyun.

Eğitim Dalındaki Araştırma Fonu Olanakları

Eğitim dalında fon olanağı arayan kullanıcıların %46’sı ne tür bir fon aradığını belirtmiyor. Geriye kalan kullanıcıların, Sendikalar için en çok aradığı 5 tür olanak olarak aşağıdakiler sayılabilir:

  • Araştırma
  • Araştırma Eğitimi, Burs veya Vakıf Bursu
  • Program veya Müfredat Geliştirme, ya da Hazırlık
  • İnceleme veya Tez

Devamını buradan okuyun.

Akademik Kütüphaneler İçin Yeni Neler Var? 

WhatsNew 2017
Eski ve modern, niş ve ana akım, fiziksel ve sanal; son derece kişisel ya da kapsamlı şekilde evrensel, çeşit çeşit, yaratıcı içeriği ortaya çıkarıyoruz. Böylece kütüphaneler bilginin ve keşfin tam merkezinde yer alabiliyor. Eklediğimiz bir dizi yeni kaynak hakkında daha fazla bilgi almak için. broşürü indirin.

 

ProQuest Müşteri Hizmetleri

ProQuest üyelerine, birleştirilmiş ve bölgesel olarak konumlandırılmış müşteri deneyim takımları sunuyor. Bu takımlar ProQuest'in tüm ürün ve teknolojileriyle ilgili bütün hizmet, destek ve eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak için hazır bulunuyorlar.

Destek Merkezine Ulaşın  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Get Started

Bize Ulaşın